Het toernooi begon om 14.30 uur, waar de jeugd tot en met 15 jaar de eerste pijltjes in het bord gooiden. Na een spannende middag werden de winnaars bekendgemaakt: op de eerste plaats eindigde Mike Vlieger, gevolgd door Thijmen van der Zee, die de tweede plek veroverde.
Om 18.30 uur was het de beurt aan de senioren. Met een mooi deelnemersveld werd er fanatiek gedart, maar na ongeveer twee uur werd een deelnemer plotseling onwel en moest gereanimeerd worden. Gelukkig werd er snel en adequaat gehandeld door alle aanwezigen. De ambulance was snel ter plaatse, en de persoon werd met spoed naar het ziekenhuis vervoerd.
Door deze vreselijke gebeurtenis werd de dartavond natuurlijk beëindigd. Gelukkig bereikten ons de volgende dag goede berichten: de persoon in kwestie heeft het dramatische moment wonder boven wonder overleefd en is in stabiele toestand.
Op maandag- en dinsdagavond kwam een deel van de betrokkenen samen in de kantine om het voorval te bespreken en te verwerken. Het is mooi om te zien hoe fc Harlingen samenkomt in momenten van crisis en elkaar steunt. Of het darttoernooi op een later moment een vervolg krijgt, is nog niet duidelijk.
Dankwoord
Fc Harlingen wil op deze plek iedereen die betrokken was bij het incident op zaterdag ontzettend bedanken voor het snelle en zorgvuldige handelen. Zij hebben op dat moment écht het verschil gemaakt. In een onverwachte en ingrijpende situatie heeft iedereen snel en professioneel gehandeld, waardoor het leven van de deelnemer gered is. Ook willen ze hun waardering uitspreken voor de snelheid en zorg van het ambulance- en ziekenhuispersoneel, die alles in het werk hebben gesteld om de situatie onder controle te krijgen. Ze zijn ontzettend dankbaar voor iedereen die op welke manier dan ook heeft bijgedragen aan het welzijn van de betrokken persoon.
Winnaars bij het jeugd-darttoernooi: Mike Vlieger (l) en Thijmen van der Zee (r). (Foto: L. Dekker)