vrijdag 30 oktober 2026

Sport

2026-10-27 15:46:00
fc Harlingen

Jeugdvoetbal

27 oktober 2026

De tweede fase is begonnen en dat betekent nieuwe tegenstanders, nieuwe kansen en voor sommige teams een stapje hoger.

O9-2 maakt debuut in de competitie

De oudste kinderen uit de Harbour League zijn doorgeschoven en vormen samen het nieuwe O9-2 team. En eerlijk is eerlijk, daar waren ze ook wel aan toe. Met trainers Klaas Kuiken en Kenneth Dijkstra, die zelf ook met een bal aan hun voeten zijn opgegroeid, werd er zaterdag voor het eerst afgetrapt in de competitie. In een poule met onder meer St. Annaparochie, FVC, Zeerobben en Franeker was die laatste meteen de eerste tegenstander. Het was natuurlijk even wennen, maar na het eerste doelpunt kwam het team goed los. Na afloop werden natuurlijk de penalty’s nog geschoten en toen zat het er alweer op. Foto’s van hun eerste wedstrijd zijn te vinden op de sociale media en de website van fc Harlingen. De volgende wedstrijd is een uitwedstrijd tegen St. Annaparochie O9-2. 

 

Verder op de velden

Bij de O9 en O10 draait het vooral om plezier, leren en lekker voetballen. Maar dat er afgelopen weekend flink op los werd gescoord én gewonnen, mag best even genoemd worden. Zaterdag speelt O9-1 thuis tegen SC Franeker O9-3. O10-1 gaat op bezoek bij SC Bolsward O10-3.

O11-1 is de tweede fase prima begonnen. Op bezoek bij Zeerobben O11-2 werd met 0-4 gewonnen.

Voor O12-1 verliep de eerste wedstrijd minder goed. Tegen Arum/Stormvogels O12-1 werd met 2-6 verloren. Zaterdag een uitwedstrijd tegen Zeerobben O12-2.

O13-1 kwam afgelopen weekend niet in actie. De uitwedstrijd werd door tegenstander Oudega/HJSC O13-1 afgelast.

O15-1 kende een lastige middag tegen Friesland. De wedstrijd eindigde in een 5-0 nederlaag.

De wedstrijd van O19-2 tegen Warga WWS O19-1 is verplaatst naar donderdag 5 november. Zaterdag wacht Makkum O19-1 in een uitwedstrijd.

De eerste wedstrijd in de eerste klasse viel een beetje tegen voor O19-1. Het duel tegen SDS O19-1 werd vanwege een kapot scorebord tien minuten te vroeg afgefloten door de scheidsrechter van SDS en eindigde in een teleurstellende 1-1. Voor de Harlingers had er meer ingezeten.

 

Komend weekend

Komende zaterdag staan er naast de Harbour League wedstrijdjes nog zeven thuis- en zeven uitwedstrijden op het programma. De vrijwilligers staan weer klaar en iedereen is van harte welkom!

 

Het nieuwe O9-2 team is klaar voor het echte werk.               (Foto: E.c.A.)

  • Delen: