dinsdag 13 oktober 2026

Sport

2026-08-20 09:20:00
kaatsen

Twaalfde ronde Copini 60+ Competitie

20 augustus 2026

In perk 1 kaatsten partuur 1 met Simon de Groot, Jan Kwast en Douwe Broersma tegen partuur 2 met Henk Bruinsma, Kassie van der Heide en Kerst Heida. Partuur 2 kwam door een bliksemstart met een schoon eerst voor en pakte vervolgens op de stand van 2-6 binnen 10 minuten ook het tweede eerst, 0-2. Hierna kreeg partuur 1 wat meer vat op het spel van partuur 2 waar Kerst vanuit het voorperk beste kaatsen sloeg, en as ie se deur gaat wud ut een A speuler. Het was daarom jammer dat de opslagbal van Douwe op 6 gelijk net buiten de zijlijn viel en partuur 2 uitliep naar 0-3. Voor Douwe make we volgend seizoen ut perk een meter breder. In het volgende eerst wist Simon met een gevarieerde opslag met ballen tussenin en hoog achterin op de stand 6 gelijk het eerst te behouden, 1-3. Kassie sloeg prima op en had een groot aandeel in het volgende eerst wat op 4-6 werd behaald, 1-4. Die Kassie is al twee jaar in een grandioze vorm. Ondanks dat Jan vanuit het achterperk goede kaatsen sloeg, ging op de stand 6-6 het eerst toch weer naar partuur 2, 1-5. In het volgende eerst behield partuur 1 de kaatsen en pakte op 6-0 het eerst, 2-5. Even was er bij partuur 1 de hoop dat er meer eersten te behalen waren, maar op de stand 4-6 maakte Kassie aan de opslag een eind aan de partij met een zitbal. Eindstand 2-5 + 4-6. 

 

‘t Partuur 3 met Johannes Hinrichs en Hans Buikhuizen moest met 2 man teugen de man met de gouden strot, Wiebe van Dijk, Jochem Broekstra en de gastarbeider ut Franeker Ludwig Seerden. Bote Brandsma die even bij sien broer kwam kieken vond dat wat sneu en zei; ik doen wel met, maar wil niks doën, dat laatste is oek echt lukt. Johannes en Hans bleven dus mooi samen in ut perk en anne opslag en dat deden ze keurig. Johannes deed op 6-6 sien hân omhoog en zag toen dat de opslag buten ging en trok sien hân weer werom, dou slaast dur op zei Wiebe, maar de punten gingen naar partuur 3. Jochem begon met een buutenslag maar wist wel sien eerst te pakken, toen Wiebe met sien vlammende tusseninse ballen oek nog begon te scoren, stond partuur 4 semaar op een 1-2 voorsprong. Het perk van Jochem en Wiebe was net niet atletisch genoeg om de opslagen van Hans te verwerken en dus werd ‘t 2-2. De volgende 2 eersten werden mooi verdeeld over de parturen, en dus wudde ut 3-3. Johannes kreeg un paar opgooiers en wist der zelfs 2 van te raken, en oek nog un knappe kaats te leggen. Met oek nog n zitbal van Johannes namen ze een voorsprong en gaven die niet meer ut handen. Wiebe gaf nog wel 2 vliegende zitballen en dartelde daarna as un jong veulen over ut veld, se trots as un hôn met 7 steerten maar de partij kon ie dur niet met redde. Partuur 3 was te compleet en maakte weinig fouten, 5-3 6-2.

 

In perk 3 kaatsten partuur 5 met Hans Teuben en Ysie Brandsma tegen partuur 6 met Frans Alberda en Andries Koornstra in tweetallen. En voor Andries was ur een geweldige steun want sien vrouw ston te kieken. Mede daarom vloog de man as een jonge hinde over ut veld. Ut wudde een mooie partij waarin opviel dat die Hans Teuben met de week beter wud. Hij sloeg dit keer zelfs enkele ballen richting de boven. Helaas had Ysie een off day en voor hem magge se ut perk wel drie meter breder make. Dient wel gezegd dat de man achterin kaatste as een hoofdklasser. En Frans Alberda die vermaakt um wel en hij kaatst altijd met een glimlach van oor tot oor. As ie nou voor of achter staat dat interesseert um gien donder. Ut wudde 3 om 5 en 4-6 en ut kon niet anders dat Andries Koornstra de kaats bekeken passeerde. En deur deze winst steeg hij naar de 5e plaats in de eindstand en dat is knap.

 

De prijsen konden worden uitgereikt door de sponsor Leo Copini en voorzitter Douwe Broersma, een dolkomisch duo. De krans die om de nek van Ludwig Seerden kwam, was aangeboden door de kv Eendracht. Voor de tweede keer achterelkaar dat die klokkedief ut wonnen het. En daar mutte we wel wat an doen allemaal, dus in training. Hij het um wel verdiend trouwens. Douwe Broersma werd de sportiefste speler, en hij kreeg een pet met de sponsor zijn naam erop. Verder werden de dames Ivonne en Sandra bedankt voor hun inzet in de kantine. En ook een dankje voor de keurmeesters, aanmerkers en alle andere medewerkers. Kortom ut was weer een gezellige competitie. 

 

Eindstand

No., Deelnemer, Eersten Voor, Tegen, Puntenverschil, Aantal partijen gespeeld

1 Ludwig Seerden            70 33  18 11

2 Karst van der Heide        61 44  12 11

3 Simon de Groot             58 39    2 11

4 Jochem Broekstra          57 40    6 10

5 Andries Koornstra          57 45  10 10

6 Jan Kwast                    56 43    4 11

7 Wiebe van Dijk             52 44   -4 10

8 IJsbrand Brandsma         52 46   -2 11

9 Frans Alberda               52 48    4 10

10 Hans Buikhuizen          48 51    8 10

11 Kerst Heida                45 45 -14   9

12 Hans Teuben               43 54 -16 10

13 Johannes Hinrichs        37 23  10   6

14 Henk Bruinsma            35 36    0   7

15 Douwe Broersma         33 47   -6   9

16 Siepie Roukema           30 29   -2   6

17 Eddy Sjollema             30 39 -10   7

18 Jochum Mollema         28 13    2   4

19 Pollie Kwast               21 24    6   5

20 Klaas Kloosterman       20 18    2   4

21 Geert Zeilmaker           16 17   -8   3

22 Frans B. de Vries          13 24 -14   4

23 Peter Kwast                12 12   -2   3

24 Klaas Kooistra               6   6    0 

  • Delen: