zaterdag 24 mei 2025

Nieuws

2025-04-17 08:34:00

PLEKJE GEZOCHT voor boerderijkatten

17 april 2025

In Dierenopvang de Wissel in Leeuwarden worden jaarlijks gemiddeld 900 zwerf- en afstandsdieren opgevangen, waarvan een deel ook uit Harlingen en directe omgeving. Elke week wordt door de vrijwilligers van de Wissel voor een van deze dieren een nieuw plekje gezocht via deze rubriek. Deze week: boerderijkatten.

Muizenvangers, katten niet geschikt voor in huis maar op de boerderij. Deze katten zijn té verwilderd voor een leven in huis en worden daar ook echt niet gelukkig van. Ze zoeken dus een thuis waar ze een plek hebben om te schuilen, zoals een stal, en waar ze voor de rest vrij mogen rondlopen over het terrein. Wat we wel vragen is dat de katten daarbij dagelijks voorzien worden van schoon, vers water en voeding.

Ze zoeken dus een boerderij, manege of andere mooie buitenplek met een vacature voor muizenvanger. Muizenvangen kunnen ze als de beste! Een voordeel van deze boerderijkatten is dat ze ervoor zorgen dat er geen verwilderde katten hun intrek nemen in uw schuur. Dit zijn vaak namelijk niet gecastreerde dieren, waardoor deze groepen erg groot kunnen worden.

We vragen geen adoptiekosten voor deze katten, een vrijwillige bijdrage is natuurlijk altijd welkom. Uiteraard zijn deze katten ‘geholpen’ (ze kunnen zich dus niet meer voortplanten) en gechipt. Op dit moment hebben we weer regelmatig een of meerdere boerderijkatten beschikbaar.

Heeft u interesse in een van onze dieren dan kunt u contact opnemen via 058-2664300. We zijn dagelijks bereikbaar tussen 10.00 en 12.00 uur (behalve op zondag) en van 14.00 tot 17.00 uur (behalve op woensdag en zondag). Meer informatie op www.dierenopvangdewissel.nl.

 

  • Delen: